Autopark
  • Filtr
OT 64 Skot
Kategorie: Obrněná technika
Výrobce: ČSSR
Obrněný transportér OT-64 (SKOT je akronym slov: Střední Kolový Obrněný Transportér) byl společný československo-polský projekt obojživelného obrněného transportéru, který patřil v době svého vzniku ke světové špičce. První práce na vývoji začala roku 1959, v tomtéž roce byl postaven první prototyp, který dostal název SKOT. První zkušební série byla vyrobena roku 1961 a do armád obou spolupracujících států byl stroj zařazen roku 1964. Výroba probíhala v Polsku, přičemž řada komponentů (například motor Tatra a převodovka Praga) byla dodávána z Československa.

UAZ 452
Kategorie: Osobní auta
Výrobce: UAZ
UAZ-452 (УАЗ-452) je terénní automobil vyráběný automobilkou UAZ. Výroba modelu 452 s pohonem všech čtyř kol začala v roce 1965 a pokračuje pod změněným označením dodnes. Od počátku se vůz vyrábí v různých provedeních - jako sanitní vůz, minibus, dodávka s několika konfiguracemi vnitřního prostoru či pick-up. Automobil existuje v civilní nebo vojenské verzi, která byla v minulosti využívána především sovětskou armádou a silami jiných socialistických zemí, včetně československé lidové armády.

VT 55A
Kategorie: Obrněná technika
Výrobce: SSSR

Vyprošťovací tank VT-55A

Vyprošťovací tank VT-55A je postavený na podvozku tanku T-55A ,který má zesílenou ochrannu proti zbraním hromadného ničení a přepracovanou hlavní spojku.Hlavní jeho úkol byl vyhledat,zapřáhnout a odvléci poškozenou bojovou techniku z první linie do míst soustředění pošk.techniky nebo do  hnízd oprav techniky.
M151 MUTT
Kategorie: Osobní auta
Výrobce: US Army

M151 MUTT byl následník jeepů M38 a M38A1 z období Korejské války. Vyráběly ho firmy AM General, Ford a Kaiser v letech 1959 až 1982. Byl nasazen ve Vietnamské válce. Vozidlo M151 bylo navrženo s vnějším rámem, bylo tedy prostornější než předchozí jeepy a zahrnovalo nezávislé tlumiče. Později bylo ve většině rolí v předních liniích nahrazeno větším vozidlem AM General HMMWV. Protože některá vozidla M151A2 stále sloužily v americké armádě v roce 1999, slouží série M151 déle než druhoválečný MB/GPW, M38 a M38A1 dohromady.