• Filtr
BRDM 2 rch
Kategorie: Obrněná technika
Výrobce: SSSR

Obrněný transportér BRDM-2 byl navržen na počátku 60. let jako nástupce obojživelného vozidla BRDM-1. Svého předchůdce měl předčít jak ve výkonech tak v palebné síle. Nejviditelnější změnou oproti staršímu modelu byla odlišně tvarovaná korba a nová střelecká věžička. BRDM-2 (nebo také BTR-40PB, popř. BTR-40P-2), jak byl nový stroj nazýván, byl do služby Sovětské Armády zaveden v roce 1963 a veřejnosti poprvé představen v roce 1966 na vojenské přehlídce v Moskvě.

OT 64 Skot
Kategorie: Obrněná technika
Výrobce: ČSSR
Obrněný transportér OT-64 (SKOT je akronym slov: Střední Kolový Obrněný Transportér) byl společný československo-polský projekt obojživelného obrněného transportéru, který patřil v době svého vzniku ke světové špičce. První práce na vývoji začala roku 1959, v tomtéž roce byl postaven první prototyp, který dostal název SKOT. První zkušební série byla vyrobena roku 1961 a do armád obou spolupracujících států byl stroj zařazen roku 1964. Výroba probíhala v Polsku, přičemž řada komponentů (například motor Tatra a převodovka Praga) byla dodávána z Československa.

VT 55A
Kategorie: Obrněná technika
Výrobce: SSSR

Vyprošťovací tank VT-55A

Vyprošťovací tank VT-55A je postavený na podvozku tanku T-55A ,který má zesílenou ochrannu proti zbraním hromadného ničení a přepracovanou hlavní spojku.Hlavní jeho úkol byl vyhledat,zapřáhnout a odvléci poškozenou bojovou techniku z první linie do míst soustředění pošk.techniky nebo do  hnízd oprav techniky.